19 Ocak 2021 - 11:31
MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
  • Haber Tarihi: 29-11-2017

     Çıkrık Belediye Başkanı Lokman ÇETİNAKTI, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

                    Mevlid Kandilinin; tüm İslam Âlemine, Çıkrıklı hemşerilerimize sağlık, mutluluk ve refah getirmesini dileyen Başkan Çetinaktı "Tüm insanlığa örnek olarak gönderilen, karanlıkları aydınlığa dönüştüren Peygamberimizi sevmek; onu gereği gibi anlamak, manevi mirasına sahip çıkmak ve tavsiyelerine göre hareket etmekle olur. Bugün O'nun güzel ahlâkını, davranış ve uygulamalarını, gelişen dünya şartlarına yön verecek, insanlığın problemlerine çözüm getirecek şekilde yeniden tanımalı ve tanıtmalıyız.

                    Bu kutlu gece vesilesiyle; Peygamber Efendimize (SAV) salat ve selamlarımızı gönderirken, Çıkrıklı hemşehrilerim, aziz milletimiz ve İslam Aleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, bu gecenin; aziz milletimizin dirliğine, birlik-beraberliğine, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve kardeşliğin almasına vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.